Skip links

Medycyna estetyczna

Stymulatory tkankowe

Wykorzystanie stymulatorów tkankowych to zabieg, którego celem jest ujędrnienie skóry i remodeling tkanek ulegających wiotczeniu wraz z upływem czasu. Wskazaniami do tego zabiegu są wiotka skóra zmarszczki, opadający owal twarzy, utracony kontur twarzy, zwiotczała skóra w okolicy twarzy, szyi, ramion, grzbietów dłoni, łokci, kolan, dekoltu.

Stymulator tkankowym, wymusza naturalne procesy regeneracji skóry. Technika podania polega na wstrzyknięciu odpowiednich ilości preparatu w ściśle określone anatomiczne punkty.

Po wykonaniu zabiegu widoczne jest wygładzenie zmarszczek, napięcie skóry oraz poprawa sprężystości, wysmuklenie rysów twarzy oraz wymodelowanie owalu twarzy. Aby uzyskać efekt odmłodzenia skóry i remodelingu tkanek zwykle zaleca się wykonanie dwóch zabiegów. Większa liczba wymaganych zabiegów zalecana jest w przypadku pacjentów, którzy zgłaszają się do gabinetu lekarza ze złym stanem skóry lub zaawansowanymi objawami starzenia. W ich sytuacji najlepsze rezultaty osiąga się wykonując indywidualnie dobrany plan zabiegów, po konsultacji z lekarzem. Pomiędzy pierwszymi zabiegami zaleca się zachowanie odstępu 30 dni.

Przeciwwskazania


  • choroby autoimmunologiczne,
  • nowotwory,
  • stany zapalne skóry,
  • choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry,
  • ciąża i karmienie piersią.

Zabieg nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania,  nie należy stosować wcześniej leków        obniżających krzepliwość krwi np. aspiryny. Należy zachować odstęp co najmniej 2 tygodni od innych zabiegów medycyny estetycznej, nie ma specjalnych przeciwwskazań – poza stanami będącymi przeciwwskazaniami do wszystkich zabiegów medycyny estetycznej.

Zapraszamy do zapisów!