Skip links

Medycyna estetyczna

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest wskazana dla osób, które chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej. Mogą z niej skorzystać osoby z normalną wagą lub lekką nadwagą. Najczęściej wykonuje się ją      w miejscach takich, jak: podbródek, uda, pośladki, obszary nad kolanami, okolice pach, boczki.

Procedura zabiegu rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. W kolejnym kroku lekarz podskórnie wstrzykuje preparat, który jest mieszaniną fosfatydylocholiny, deoksycholanu i organicznej krzemionki. Składniki te prowadzą do powstania kontrolowanego miejscowego stanu zapalnego, który prowadzi do rozpadu komórek tłuszczowych na kwasy tłuszczowe i glicerol. Tłuszcz, który został uwolniony z tkanek transportowany przez krew do wątroby, gdzie jest metabolizowany na mniejsze cząsteczki, a następnie wydalony z organizmu.

Przeciwskazania


  • stany zapalne, wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze skóry,
  • choroby nowotworowe,
  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi i choroby układu krążeniowego
  • choroby nerek oraz wątroby,
  • padaczka,
  • alergia na którykolwiek ze składników preparatu.

Przed zabiegiem należy wypełnić kartę konsultacyjną na miejscu w klinice z uwzględnieniem informacji, czy przechodziło się jakieś choroby, nietypowe dolegliwości oraz o przyjmowaniu leków. Nie należy pić kawy w dniu zabiegu. Można przyjąć środki przeciwbólowe takie jak ketonal, paracetamol.

Bezpośrednio po zabiegu w miejscu wstrzyknięcia preparatu pojawiają się zazwyczaj pieczenie, zaczerwienienie oraz swędzenie. Efekt nie jest natychmiastowy i zwykle jest on widoczny po około miesiącu od zabiegu. Dla osiągnięcia najlepszego efektu wykonuje się zwykle od 2 do 4 zabiegów. Ich liczba zależy od ilości tkanki tłuszczowej.

Zapraszamy na konsultacje oraz do zapisów na wybrany zabieg!