Skip links

Dermatologia

Leczenie łysienia – osocze bogatopłytkowe

Leczenie osoczem może być stosowane u osób, u których nie doszło do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych – w innym wypadku nie będzie skuteczne. Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia trwa około 30-60 minut i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie musi obawiać się bólu. Dodatkową zaletą zabiegu jest wykorzystanie bardzo cienkich igieł, które redukują uczucie mrowienia, szczypania i pieczenia podczas podawania preparatu osocza.

Zabieg rozpoczyna się pobraniem krwi. Następnie krew wiruje się w specjalnej wirówce. Po odwirowaniu gotowe osocze podawane jest pacjentowi za pomocą cienkiej igły. Osocze bogatopłytkowe to najbardziej znany system stosowany w celu zainicjowania procesów regeneracyjnych skóry. Osocze aplikuje się podczas zabiegu mezoterapii skóry głowy – zabieg polega na ostrzyknięciu obszarów dotkniętych największym przerzedzeniem włosów.

Uwolnione z płytek czynniki wzrostu pobudzają komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego. W efekcie przekłada się to na stymulację porostu włosów.

Zabieg jest odrobinę bolesny. Pacjent odczuwa ukłucia igłą oraz delikatne rozpieranie.

PRZECIWWSKAZANIA


  • bezpośrednio po zabiegu pacjent może być odczuwalne zwiększone napięcie skóry głowy w miejscu iniekcji preparatu,
  • lepsze ukrwienie i odżywienie mieszków włosowych,
  • zagęszczenie i odrastanie wypadających włosów, w związku z tym ogólna poprawa jakości włosów.

EFEKTY


  • Ciąża i karmienie piersią.
  • Niektóre choroby autoimmunologiczne.
  • Przyjmowanie leków rozrzedzających krew.
  • Nowotwory i stany zapalne.
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi.

Dzień przed i w dniu zabiegu Pacjent powinien się nawadniać. Należy przyjmować  płyny w dniu poprzedzającym zabieg oraz w dniu zabiegu (ok.2-3 litry wody). Około 7 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, ibupromu i innych leków przeciwzapalnych. Należy także dokładnie umyć głowę i nie nakładać żadnych odżywek na skórę głowy.

Nie czekaj, zapisz się już dziś!