Leczenie osoczem może być stosowane u osób, u których nie doszło do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych – w innym wypadku nie będzie skuteczne. Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia trwa około 30-60 minut i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie musi obawiać się bólu. Dodatkową zaletą zabiegu jest wykorzystanie bardzo cienkich igieł, które redukują uczucie mrowienia, szczypania i pieczenia podczas podawania preparatu osocza.
Zabieg rozpoczyna się pobraniem krwi. Następnie krew wiruje się w specjalnej wirówce. Po odwirowaniu gotowe osocze podawane jest pacjentowi za pomocą cienkiej igły. Osocze bogatopłytkowe to najbardziej znany system stosowany w celu zainicjowania procesów regeneracyjnych skóry. Osocze aplikuje się podczas zabiegu mezoterapii skóry głowy – zabieg polega na ostrzyknięciu obszarów dotkniętych największym przerzedzeniem włosów.
Uwolnione z płytek czynniki wzrostu pobudzają komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego. W efekcie przekłada się to na stymulację porostu włosów.
Zabieg jest odrobinę bolesny. Pacjent odczuwa ukłucia igłą oraz delikatne rozpieranie.
PRZECIWWSKAZANIA
- bezpośrednio po zabiegu pacjent może być odczuwalne zwiększone napięcie skóry głowy w miejscu iniekcji preparatu,
- lepsze ukrwienie i odżywienie mieszków włosowych,
- zagęszczenie i odrastanie wypadających włosów, w związku z tym ogólna poprawa jakości włosów.
EFEKTY
- Ciąża i karmienie piersią.
- Niektóre choroby autoimmunologiczne.
- Przyjmowanie leków rozrzedzających krew.
- Nowotwory i stany zapalne.
- Zaburzenia krzepnięcia krwi.
Dzień przed i w dniu zabiegu Pacjent powinien się nawadniać. Należy przyjmować płyny w dniu poprzedzającym zabieg oraz w dniu zabiegu (ok.2-3 litry wody). Około 7 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, ibupromu i innych leków przeciwzapalnych. Należy także dokładnie umyć głowę i nie nakładać żadnych odżywek na skórę głowy.
Nie czekaj, zapisz się już dziś!