Skip links

Medycyna estetyczna

Kwas hialuronowy – wypełniacz

Z wiekiem poziom kwasu hialuronowego zmniejsza się, a stan naszej skóry pogarsza. Na obniżenie poziomu kwasu hialuronowego w organizmie wpływ mają zarówno czynniki zewnątrzpochodne, takie jak nadmierna ekspozycja na słońce, palenie tytoniu, zła dieta, stres, jak i naturalny proces starzenia. W efekcie skóra staje się cieńsza, bardziej sucha i traci elastyczność.

Kwas hialuronowy jako wypełniacz jako wypełniacz zmarszczek jest wprowadzany do  skóry w formie krystalicznego i przejrzystego  żelu. Preparat ten po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalny efekt. Podawany jest cienką igłą lub kaniulą, co dodatkowo zmniejsza ewentualne ryzyko bólu. Zabieg trwa około 20-30 minut.

W zależności od zastosowanego produktu, miejsca wstrzyknięcia i indywidualnych właściwości skóry, efekty są widoczne od kilku miesięcy do roku. Po zabiegu można natychmiast powrócić do codziennych czynności.

Przeciwskazania


  • choroby autoimmunologiczne,
  • nowotwory,
  • stany zapalne skóry,
  • choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry,
  • ciąża i karmienie piersią.

Zabieg nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania,  nie należy stosować wcześniej leków        obniżających krzepliwość krwi np. aspiryny.

Zapraszamy do zapisów!