Skip links

Masaż KOBIDO – Japoński lifting twarzy

Masaż KOBIDO – Japoński lifting twarzy

Masaż Kobido to wyjątkowa technika masażu wywodząca się z Azji. Polega na naturalnej poprawie wyglądu, poprzez relaksację i modelowanie warstw twarzy. Jest jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie form masażu twarzy, będąca świetną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej ze spektakularnym efektem już po pierwszej sesji. Kobido jest idealną terapią dla osób ceniących sobie zabiegi bezinwazyjne oraz naturalne.

Czym jest masaż Kobido?

Większość masaży twarzy działa tylko na jej na powierzchni, natomiast manualny masaż Kobido poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach skóry i mięśni twarzy. Japoński masaż twarzy Kobido jest kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i składa się z kilku etapów. Dla rytuału charakterystyczna jest szybka oraz precyzyjna praca rąk i palców. Tempo pracy specjalisty ma bardzo duże znaczenie, ponieważ ruch powolny ma za zadanie zrelaksować pacjenta. Natomiast intensywne techniki stymulują skórę do produkcji jej składników, w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu naciągnięcia. Kolejnym bardzo ważnym aspektem w masażu Kobido jest to, że nigdy nie powinien powodować bólu. Szybkie i specjalistyczne techniki powinny być odczuwane na pograniczu bodźca bólowego. Celem japońskiego masażu twarzy oraz wykonywanych technik, jest dokładne i precyzyjne określenie kondycji skóry oraz praca na punktach twarzy, aby uzyskać stan równowagi. Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi – energii, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Jak wygląda przykładowa sesja masażu Kobido?

Etap pierwszy – terapia mięśniowo-powięziowa

Terapia obejmuje szereg technik z zakresu stymulacji obszaru tkanki powięziowej oraz mięśni. Zadaniem zastosowanych metod pracy jest rozluźnienie, przywrócenie prawidłowego toru ruchu oraz eliminacja zaburzeń w obrębie powięzi. Ta forma terapii pozwala na rozluźnienie wszelkich spięć kumulujących się w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i barków m.in. na skutek codziennego funkcjonowania i stresu. W obrębie samej twarzy występuje ponad 70 mięśni mimicznych i wyrazowych. Zmiany widoczne na twarzy w postaci zmarszczki, bruzdy lub asymetrii bardzo często spowodowane są właśnie nieprawidłową lub niesymetryczną pracą tych struktur. Etap ten pozwala na wyeliminowanie zaburzeń, a tym samym stopniowe usunięcie wymienionych skutków ich występowania. Jest to bardzo istotny element Kobido, który jest szczególnie ważny dla osób z problemami typu bruksizm czy dolegliwościami okolicy stawów skroniowo-żuchwowych.

Etap drugi – drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to forma specjalistycznego masażu, który ma za zadanie stymulację układu limfatycznego. Stosuje się w nich techniki, których celem jest zapobieganie opuchliźnie w obrębie twarzy. Ponadto jest to wspaniały sposób na pozbycie się worków pod oczami. Masaż limfatyczny twarzy polega na delikatnym uciskaniu i pocieraniu skóry, poprzez zastosowanie zaawansowanych ruchów. Skutecznie usuwa toksyny, tym samym przywraca dobrą kondycję skóry twarzy, szyi i dekoltu. Drenaż limfatyczny twarzy jest łagodnym i relaksującym zabiegiem, który głęboko i pozytywnie wpływa na cały organizm. W medycynie estetycznej drenaż limfatyczny jest metodą przygotowawczą do niektórych zabiegów np. przed zastosowaniem wypełniaczy, peelingów, a także przed i po drobnych zabiegach chirurgicznych, jak również świetnie przygotowuje skórę do Kobido.

Etap trzeci – masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny twarzy, szyi i dekoltu wpływa na jakość skóry, zostaje ona oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka, dochodzi do pobudzenia przepływu limfy oraz wzrostu cyrkulacji krwi, co przyczynia się do usuwania zbędnych produktów przemiany materii. Masaż tych okolic działa także relaksująco i odprężająco, pozwala się wyciszyć, rozluźnia napięte mięśnie i niweluje skutki stresu, bóle głowy czy uczucie sztywności karku.

Etap czwarty – masaż liftingujący

Najprzyjemniejsza i najbardziej intensywna część Masażu Kobido. Tutaj terapeuta działa intensywnie, szybko i mocno bodźcująco w określonych schematach. Efektem czego jest wyraźny lifting twarzy, uniesienie, a także poprawa jej owalu. W tym etapie wykorzystuje się olejki – zawsze powinny być to olejki, masełka lub serum do twarzy na bazie olei. To zdecydowanie ten moment masażu, w którym pacjent odczuwa niezwykłą satysfakcję z jego wyjątkowości.

Etap piąty – akupresura

Akupresura twarzy to stara wywodząca się z medycyny chińskiej metoda, polegająca na uciskaniu określonych punktów twarzy, co zwiększa przepływ subtelnej energii zwanej „praną”. Stosując techniki uciskowe wywieramy na twarz wpływ zarówno estetyczny jak i terapeutyczny. Działając na poszczególne punkty, wykonujemy indywidualny masaż twarzy, a dzięki temu poprzez układ nerwowy możemy wpływać na zdrowie oraz wygląd. Refleksologia to nauka wywodząca się również z Dalekiego Wschodu. Bazuje więc na obszernej wiedzy potwierdzonej badaniami naukowymi. W przypadku Masażu Kobido, który poprzez akupresurę wraz z wcześniej opisanymi technikami pracy z twarzą umożliwia głęboką relaksację i wyeliminowanie wszelkich negatywnych zmian nagromadzonych w jej obszarze.

Dla kogo jest ten masaż?

Japoński liftingujący masaż twarzy Kobido jest przeznaczony dla osób, które:

  • Chcą spowolnić proces starzenia się skóry twarzy,
  • Poszukują naturalnych i bezinwazyjnych metod odmłodzenia twarzy,
  • Oczekują ujędrnienia oraz odżywienia skóry twarzy,
  • Chcą poprawić owal twarzy, a także uzyskać efekt liftingujący,
  • Chcą zlikwidować nadmierne napięcie mięśniowe w obrębie karku, szyi, głowy oraz barków,
  • Zmagają się z bruksizmem, który bardzo wpływa na kształt twarzy, oraz bóle w okolicy twarzoczaszki,
  • Nadmiernie używają mimiki twarzy pogłębiając tym samym zmarszczki mimiczne.

Niestety, zdarzają się nieliczne przypadki, kiedy Kobido nie może zostać wykonany.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • Stany zapalne skóry i zmiany skórne niewiadomego pochodzenia,
  • Gorączka,
  • Choroba nowotworowa,
  • Zabiegi medycyny estetycznej na twarzy: np. wypełniacze (2-3 miesiące po zabiegu),

botoks – 2 tygodnie po zabiegu, nici liftingujące – 6 miesięcy po zabiegu.

  • Stany ropne około zębowe, usunięcie zęba – 2 tygodnie,
  • Trądzik różowaty w fazie zaostrzenia,
  • Skaleczenia, rany w okolicy twarzy,
  • Bardzo wrażliwa cera naczyniowa,
  • Opryszczka na twarzy,
  • Bardzo wysokie i nieleczone ciśnienie tętnicze.

Jakich efektów można się spodziewać po serii masażu?

Jednym z najbardziej oczekiwanych skutków wizualnych na twarzy po wykonaniu serii zabiegów Kobido, jest zmniejszenie widocznych efektów starzenia się skóry. Dzięki pracy na głębokich strukturach twarzy zapobiega się ich pogłębianiu. Kobido jest na tyle stymulującym zabiegiem, że wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, co świetnie się sprawdza w celu wypłycania zmarszczek oraz ujędrnienia skóry. Szczególnie zauważalne jest również podniesienie owalu twarzy, a także redukcja drugiego podbródka. Do zalet tego masażu możemy także zaliczyć poprawę krążenia krwi i limfy, co skutecznie polepsza koloryt skóry. Dla osób cierpiących na bruksizm istotnym efektem jest niwelowanie bólów głowy oraz sztywności mięśni okolicy twarzy i karku. Należy również nadmienić, że zbyt duże napięcie mięśni powoduje powstawanie zmarszczek mimicznych, dlatego tak istotne podczas masażu jest osiągnięcie przez pacjenta stanu głębokiego relaksu. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszej wizycie w klinice, jednak aby uzyskać trwały i spektakularny rezultat, warto wykonywać masaż regularnie w serii 5-10 zabiegów.

Ile kosztuje masaż Kobido?

W naszej Klinice cena waha się od 189 zł do 320zł. Dodatkowo w przypadku wykupienia serii zabiegowej pięciu masaży płacisz tylko za cztery.