Skip links

Fotoodmładzanie dynamiczne SSR

Fotoodmładzanie dynamiczne SSR

Fotoodmładzanie to innowacyjny zabieg, który poprawia wygląd skóry oraz działa na nią leczniczo. Pod wpływem światła SSR, skóra staje się widocznie odmłodzona i ujędrniona, efekty jego działania często porównuje się do liftingu. Ponadto działa profilaktycznie, zapobiegając wcześniejszemu powstawaniu zmarszczek. Doskonale poradzi sobie również już z tymi istniejącymi. Największymi atutami fotoodmładzania dynamicznego SSR są nieinwazyjność oraz wysoka skuteczność. Efekty są zazwyczaj widoczne już po pierwszym zastosowaniu, a sam zabieg można wykonać na dowolnym obszarze ciała.

Czym jest i jak działa fotoodmładzanie dynamiczne SSR?

Zabieg fotoodmładzania dynamicznego SSR (ang. Super Skin Rejuvenation) to metoda polegająca na biostymulacji tkanek przy pomocy światła emitowanego przez laser. Efektem przegrzania skóry jest przebudowa i skracanie włókien kolagenowych oraz elastynowych, a także pobudzanie skóry do wytwarzania nowych włókien. Mikrouszkodzenia, które wtedy powstają pobudzają skórę i wywołują jej funkcje autoregeneracyjne. Dzięki temu następuje wyraźna poprawa w napięciu i jędrności, a w rezultacie odmłodzenie jej wyglądu. Zwiększona temperatura poprawia mikrocyrkulację krwi, co sprawia, że skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona, pozwalając na uzyskanie efektu liftingu i kompleksowego odmłodzenia. Zabieg można przeprowadzić nie tylko na skórze twarzy, ale też szyi, dekolcie oraz na dłoniach. Oprócz tego laser zamyka nadmiernie otwarte pory, usuwa przebarwienia, a także zamyka rozszerzone naczynia krwionośne. Dzięki odpowiedniej regulacji lasera podczas zabiegu możemy użyć światła o jednej długości fali lub emitować w tym samym momencie kilka fal o różnej długości. Daje to możliwość likwidacji wielu efektów fotostarzenia równocześnie, np. jeden zakres długości zamyka naczynka, drugi likwiduje przebarwienia, trzeci pobudza produkcję kolagenu. W naszym gabinecie terapię fotoodmładzania wykonujemy przy wykorzystaniu wielofunkcyjnej maszyny SHR EPIL MOTION od firmy Ganc-Med, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami na rynku usług kosmetologicznych.

Wskazania do zabiegu fotoodmładzania dynamicznego SSR

 • cera naczynkowa,
 • trądzik różowaty,
 • przebarwienia posłoneczne i plamy wątrobowe,
 • zmniejszenie jędrności i elastyczności skóry,
 • zmarszczki,
 • bruzdy,
 • rozszerzone pory,
 • zasinienia pod oczami,
 • tzw. cera palacza,
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa skóry.

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla stosowania tego zabiegu. Natomiast najlepsze korzyści docenią osoby z cerą od trzydziestego roku życia. Zaleca się stosowanie zabiegów profilaktycznie, odpowiednio wcześniej chroniąc się przed nieuniknionym starzeniem się skóry. Fotoodmładzanie dynamiczne SSR wykonane w profesjonalnym salonie jest bezpieczne i nieinwazyjne. Nie powoduje też żadnych poważnych skutków ubocznych.

Przeciwwskazania do zabiegu fotoodmładzania dynamicznego SSR

 • świeża opalenizna,
 • zażywanie leków fotouczulających,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • choroby serca w tym nadciśnienie tętnicze,
 • choroby endokrynologiczne,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry,
 • cukrzycę,
 • bielactwo,
 • łuszczycę,
 • migreny,
 • ciąża,
 • leczenie antybiotykami lub retinoidami.

Laserowe odmładzanie twarzy należy szczegółowo konsultować z odpowiednio wykwalifikowanym kosmetologiem u osób, które przechodziły zabiegi medycyny estetycznej w obrębie twarzy, miały wstrzykiwany toksynę botulinową lub wypełniacze.

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu fotoodmładzania dynamicznego SSR

W celu właściwego i w pełni bezpiecznego wykonania zabiegu fotoodmładzania laserowego powinniśmy zadbać o odpowiednie przygotowanie skóry. Miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z zażywania leków i ziół fotouczulających (np. rumianek, nagietek, szałwia) oraz zaprzestać stosowania kremów zawierających witaminę C, retinol i kwasy owocowe. Na 2 tygodnie przed wizytą nie można wystawiać skóry na działanie promieni UV, powinniśmy kategorycznie zrezygnować z opalania skóry. Nie należy również wykonywać zabiegów, które mogą podrażnić skórę np. peelingów czy mikrodermabrazji. Konieczne jest także wykluczenie chorób oraz stanów, które mogą być przeciwwskazaniem do wykonania terapii.

Przebieg fotoodmładzania dynamicznego SSR

Do serii zabiegów fotoodmładzania dynamicznego SSR powinno się podchodzić kompleksowo, gdyż właśnie wtedy dają one najlepsze efekty. W przypadku gdy pacjent decyduje się na odmładzanie skóry twarzy, w pierwszej kolejności kosmetolog wykonuje gruntowny demakijaż. Następnie realizowana jest delikatna mikrodermabrazja złuszczająca martwy naskórek oraz odblokowanie porów peelingiem kawitacyjnym. Kolejnym krokiem jest poddanie skóry oczyszczaniu wodorowemu. Właśnie na tak przygotowaną twarz fotoodmładzanie dynamiczne SSR działa najbardziej spektakularnie. Dzięki takiemu przygotowaniu skóry wiązka lasera ma swobodną drogę do tego, aby przeniknąć do tkanek docelowych. Efekt obkurczenia porów skóry jest możliwy tylko wtedy, gdy zostaną do tego gruntownie przygotowane, wieloetapowym oczyszczeniem.
W pierwszych kilku dniach po zabiegu należy ograniczyć makijaż. Nie wolno wystawiać skóry na słońce czy korzystać z solarium. Na ten czas zrezygnujmy również z sauny i nadmiernego wysiłku fizycznego, a także kosmetyków zawierających alkohol. Pamiętajmy o zabezpieczeniu skóry w miejscach poddanych zabiegowi kremem z wysokim filtrem.

Efekty fotoodmładzania dynamicznego SSR

pobudzenie przebudowy włókien kolagenowych,  ujędrnienie skóry,  spłycenie drobnych zmarszczek,  zwężenie rozszerzonych porów,  redukcja drobnych naczynek,  redukcja przebarwień skórnych,  niwelacja blizn potrądzikowych,  rozjaśnienie kolorytu skóry,  poprawa nawilżenia skóry (tuż po zabiegu skóra będzie przesuszona) oraz pochłanialności wilgoci,  regulacja procesu rogowacenia,
 poprawienie owalu twarzy,  opóźnienie procesów starzenia się skóry.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania najlepszego rezultatu należy wykonać ich serię w odpowiednio dobranych odstępach czasu. Ilość i częstotliwość terapii określa kosmetolog, określając wcześniej stan skóry oraz wymagania pacjenta. Aby cieszyć się efektami jak najdłużej, należy pamiętać o wykonywaniu zabiegów podtrzymujących, pozwalają one na dłuższe zachowanie uzyskanych rezultatów. W tym przypadku zaleca się przeprowadzić jeden zabieg po około 3 miesiącach od ostatniego. Fotoodmładzanie, zwłaszcza w wersji dynamicznej SSR, jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów na poprawę kondycji skóry, szczególnie w terapii łączonej z solidnym przygotowaniem w czasie zabiegu. Przed każdym zabiegiem konieczna jest konsultacja z naszym specjalnie wykwalifikowanym kosmetologiem w celu dobrania indywidualnej terapii do potrzeb pacjenta.

Nie zwlekaj i zapisz się już dziś, serdecznie zapraszamy!