Skip links

Epilacja SHR

Epilacja SHR Epil Motion od Ganc-Med.
Trwałe i bezbolesne usuwanie owłosienia.

Epilacja SHR, czyli Super Hair Removal to ciesząca się coraz większym zainteresowaniem alternatywa dla tradycyjnej depilacji laserowej. Jest to nowoczesny sposób na trwałe i całkowicie bezbolesne pozbycie się niechcianego owłosienia. Ta innowacyjna metoda pozwala na usunięcie zarówno grubych, ciemnych włosów, jak i tych cienkich i jasnych. Można ją stosować przy wszystkich fototypach skóry przez cały rok, gdyż światło słoneczne nie stanowi przeciwwskazania. Epilacja SHR zapewnia całkowitą skuteczność, komfort i brak bólu, dzięki czemu jest absolutnie bezkonkurencyjną metodą pozbycia się włosków na stałe.

Epilacja SHR Epil Motion- co to jest?

Epilacja SHR (Super Hair Removal) Epil Motion to trwała redukcja owłosienia, czyli zabieg usuwający włosy na stałe lub na bardzo długi czas. Epilacja niszczy mieszki włosowe, w których włos nie ma już szans na regenerację. Podczas zabiegu melanina, która znajduje się w mieszku włosowym, pochłania światło emitowane przez laser i przez to, razem z mieszkiem i brodawką włosa, zostaje zniszczona. Właśnie to głównie odróżnia zabieg epilacji SHR od tradycyjnych metod depilacji depilatorem lub woskiem, gdzie włosy są wprawdzie wyrywane z cebulkami, ale mieszki nie ulegają zniszczeniu. Całkowite usunięcie mieszków bez uszkodzenia tkanek dookoła zawdzięczamy systemowi „In Motion”, czyli „w ruchu” polegającemu na wielokrotnym przesuwaniu głowicy urządzenia po danym fragmencie skóry. Usuwane są jedynie te włoski, które już nie odrosną. Specjalista dostosowuje moc urządzenia indywidualnie pod względem typu skóry i włosów. W trakcie trwania zabiegu zostaje wysłanych bardzo wiele słabych impulsów. W tradycyjnej depilacji laserowej emituje się bardzo dużo energii, co jest przyczyną odczuwania bólu i dużego dyskomfortu. Urządzenie SHR „rozbija” impulsy na słabsze i bardziej delikatne. Przesuwanie jego głowicy po skórze jest bezbolesne i pozwala osiągnąć efekt gładkości na stałe. Laser SHR wyposażony jest w system chłodzenia głowicy zabiegowej, co przyczynia się do jeszcze większej kontroli ciepła dostarczanego do mieszków włosowych, a co za tym idzie komfortu pacjenta. Epilację należy powtórzyć kilkukrotnie w zależności od indywidualnych potrzeb. Jest to uwarunkowane tym, że laser działa tylko na włosy, które w trakcie trwania zabiegu są w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Odstępy czasowe pomiędzy zabiegami nie są precyzyjnie usystematyzowane. Uzależnione są od indywidualnych czynników takich jak- partia ciała, którą poddajemy zabiegowi, rodzaj włosków czy fototyp skóry. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego gabinetu, w którym cały zabieg zostanie przeprowadzony w pełni profesjonalnie.

Epilacja laserowa SHR – co ją wyróżnia?

Największą zaletą epilacji SHR jest przede wszystkim duży komfort i całkowity brak bólu. Podczas zabiegu nie jesteśmy narażeni na żadne nieprzyjemne odczucia. Zabiegi z wykorzystaniem tej nowoczesnej technologii są na tyle komfortowe, że zdarza się, iż wzbudzają wątpliwości wśród pacjentów, którzy brak bólu mylnie kojarzą z brakiem efektów. Oczywiście to całkowicie fałszywe złudzenie. Warto również dodać, że po zabiegu SHR skóra jest zdecydowanie mniej podrażniona i bolesna niż w przypadku tradycyjnej depilacji laserowej. Oprócz tego zabieg umożliwia wykonanie trwałej epilacji w przypadku wszystkich fototypów skóry. Nawet osoby z bardzo jasnymi i cienkimi włoskami mogą cieszyć się gładką skórą na stałe.
System SHR Epil Motion od Ganc – Med może pochwalić się również bardzo dużą uniwersalnością, te urządzenia mają wszystkie właściwości sprzętów IPL i E-light. Swoje zastosowanie znajdują nie tylko w usuwaniu owłosienia, ale również w fotoodmładzaniu, leczeniu trądziku, zamykaniu naczynek, usuwaniu rumienia czy liftingu. Ważnym aspektem jest także wysokie bezpieczeństwo. Wynika ono przede wszystkim z emitowania dużej liczby słabych impulsów podczas przesuwania głowicy po depilowanym fragmencie skóry, co czyni zabieg dużo mniej inwazyjnym. Zabieg epilacji SHR naświetla większe obszary skóry, dzięki temu jest również krótszy niż te z wykorzystaniem tradycyjnych laserów.

Przeciwwskazania do epilacji laserowej SHR

Pomimo iż epilacja laserowa SHR ma charakter bezinwazyjny i bezbolesny, nie każdy może skorzystać z tej metody usuwania zbędnego owłosienia. Wśród przeciwwskazań wymienia się:

 • świeżą opaleniznę,
 • zażywanie retinoidów (witamina A),
 • zażywanie leków fotouczulających (np. zioła – dziurawiec, leki hormonalne),
 • zażywanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • przerwaną ciągłość naskórka (świeże rany, w tym rany po zabiegach chirurgicznych),
 • epilepsję,
 • choroby nowotworowe,
 • bielactwo,
 • łuszczycę,
 • cukrzycę,
 • aktywne infekcje skórne,
 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • ciążę.

Przygotowanie do zabiegu epilacji laserowej SHR

Przed planowanym zabiegiem epilacji laserowej należy przez około 4 tygodnie zrezygnować z wszelkich metod depilacji. W okresie przedzabiegowym powinno się zrezygnować z opalania oraz odstawić leki fotouczulające, a także preparaty zawierające retinol (witaminę A). W okresie od trzech do jednego tygodnia przed epilacją laserową nie poddajemy się także inwazyjnym zabiegom kosmetycznym, takim jak, peelingi chemiczne. Około 2 dni przed wizytą nie zaleca się stosowania peelingów i innych agresywnych kosmetyków, kremów rozjaśniających czy kosmetyków perfumowanych. W dniu zabiegu skóra powinna być naturalna, niczym nie smarowana, zdecydujmy się również na raczej luźną i wygodną odzież, zadbajmy o właściwe nawodnienie naszego organizmu. Sam zabieg jest w pełni komfortowy i bezbolesny, cała procedura jest krótka – trwa od kilku minut do godziny w zależności od partii ciała. Zaraz po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, czasami pojawia się niewielka opuchlizna, takie objawy ustępują jednak najczęściej w ciągu kilku godzin.

Pielęgnacja po zabiegu epilacji laserowej SHR

W trakcie trwania całej kuracji laserem – a więc nie tylko po pierwszym zabiegu, ale przez cały okres, nie wolno stosować domowych zabiegów depilacyjnych i zażywać leków czy suplementów na porost włosów. Także używanie wszelkich kremów witaminowych powinno zostać skonsultowane z kosmetologiem w gabinecie. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku przygotowań do zabiegu, tak samo tuż po jego wykonaniu należy zrezygnować z opalania, korzystania z inwazyjnych zabiegów kosmetycznych oraz stosowania kosmetyków o działaniu drażniącym, np. kremów antycellulitowych.
Oczywiście dotyczy to tych miejsc, które były poddawane zabiegowi epilacji laserowej SHR. Jeżeli obszarem ciała poddanym epilacji były pachy zaleca się powstrzymanie od stosowania dezodorantów i antyperspirantów przez kilka dni. Zabieg epilacji SHR jest zawsze indywidualnie dopasowany do potrzeb klienta. Podczas specjalnej konsultacji nasz kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad, dzięki któremu dostosuje właściwie parametry lasera, aby cały proces przebiegał maksymalnie komfortowo, bezpiecznie i skutecznie. Specjalista dokona również oceny rodzaju włosków, fototypu skóry i jej ogólnej kondycji. Wszystko po to, aby jak najlepiej zaplanować działania do Twoich potrzeb.

Nie czekaj i zapisz się już dziś, serdecznie zapraszamy!